Märgista oma häbelik, kartlik või õppiv koer kollase lindiga ja levita selle tähendust!

Eestlastele veel tundmatu kollane lint koera küljes annab märku, et koer ei soovi võõraste inimestega kontakti. Eesti Loomakaitse Selts kutsub üles märgistama oma koeri kollase lindiga ning jagama seda sotsiaalmeedias....

Eestlastele veel tundmatu kollane lint koera küljes annab märku, et koer ei soovi võõraste inimestega kontakti. Eesti Loomakaitse Selts kutsub üles märgistama oma koeri kollase lindiga ning jagama seda sotsiaalmeedias.

Kollane lint koera rihmal on märk teistele inimestele, et koer ei taha kontakti. Lähenemisel tuleb olla ettevaatlik ning enne paitamist tuleb küsida omanikult luba. Luba koera paitamiseks tuleks küsida tegelikult alati. Kollast linti kandvad koerad ei ole tingimata agressiivsed. Neil on lihtsalt vaja natuke lisaruumi. Probleem on eriti oluline linnades, kus reaktiivseid koeri mõjutavad sellised tegurid nagu ülerahvastatud kõnniteed, ratturid, sireenid ja lapsevankrid. Sama hirmsad on koerte jaoks inimesed, kes lähenevad luba küsimata.

Kollase lindiga koer võib olla: 

  • kartlik/ebakindel
  • treenimisel
  • haige/taastumisel
  • kurt/pime
  • jooksuajal

“Tegime sotsiaalmeedias väikese küsitluse, kus 55% vastanute seast tõdesid, et nende koerad vastavad eelnevalt mainitud tunnustele. Nendest ainult 5% kasutab kollast linti. Usun, et see tuleneb lihtsalt kollase lindi tähenduse teadmatusest. Kindlasti on see aktuaalne, sest üle poole vastanutest ütlesid, et nende koerale lähenetakse luba küsimata ning enamike see ka häirib,” tõdes Eesti Loomakaitse Seltsi turundus- ja kommunikatsiooni juht Agnes Blank. Eesti Loomakaitse Seltsi eesmärk on  teadlikkust tõsta mitte ainult koerte omanike, vaid kõikide inimeste seas: “Omaniku ülesanne on selgitada kollase lindi tähendust, kui võõrad inimesed lähenevad nende koerale. See aitab teie koeral end turvaliselt tunda, õpetades ühtlasi inimest koera ruumi austamist ja loa küsimise olulisust. Sama tähtis on teada kollase lindi tähendust ja austada omaniku palvet koerale mitte läheneda.”

Lindi tähenduse levitamisel  kutsub Eesti Loomakaitse Selts üles jagama 7. – 14. oktoober sotsiaalmeedias pilti oma koerast kollase lindiga. Lisa juurde selgitus, miks sinu koer vajab seda. Postita pilt Facebooki või Instagrammi täägides Eesti Loomakaitse Selts ja lisades märge #kollanelint. Kõigi osalejate vahel läheb loosi ELSi kinkepakk. 

Heategevusliku kollase lindi saad osta siit: https://epood.loomakaitse.ee/index.php?route=product/product&path=105&product_id=735

Mida saad sina teha koeraomanikuna?

Lihtsalt kollase kinnitamine reaktiivse koera jalutusrihma külge ei ole piisav. Kollane lint pole luba olla koeral agressiivne. See näitab teadlikkust, et su koeral on reaktiivne kalduvus ja sa tegeled sellega. Väldi oma koera asetamist olukordadesse, kus nende hirmud võivad võtta võimust. Jalutamiseks vali aeg, millal on vähem liiklust ning austa oma koera piire. See ei tähenda, et neid tuleb ignoreerida. Võta ühendust koeratreeneriga, kes oskab aidata.

Omaniku ülesanne on selgitada kollase lindi tähendust, kui võõrad inimesed lähenevad nende koerale. See aitab teie koeral end turvaliselt tunda, õpetades ühtlasi inimest koera ruumi austamist ja loa küsimise olulisusest.

Ükskõik, kas koer kannab linti või mitte, on omanikult loa küsimine alati hea mõte. Kui näete koera kollase lindiga, siis on sõnum lihtne: koer vajab lihtsalt ruumi. 

Mida teha kui satud kokku agressiivse või kartliku koeraga?

  • Püüa hoiduda koeraga kohtumisest – kui märkad lähenevat koera, kellega sinu teed võivad ristuda, muuda rahulikult suunda.
  • Jää rahulikult paigale – kui koer liigub ikkagi kindlalt sinu suunas ja kohtumist vältida pole võimalik, jää rahulikuks. 
  • Ära osuta lähenevale koerale liigset tähelepanu – lase tal ennast nuusutada ja väldi silmsidet. Koer võib pärast seda kaotada sinu vastu huvi. 
  • Ära provotseeri koera ega käitu ähvardavalt – kindlasti ei tohi karjuda, tõsta käsi üles, vehkida kätega või käes olevate esemetega. 
  • Väldi hirmu väljanäitamist ning ära jookse – vastasel juhul koer näeb sind saagina, mida tuleb rünnata.


Related Posts
Leave a Reply