Mida teha, et koer ei sööks mürgitatud liha?

Täna rääkisime RaadioKukus, mida saab teha koeraomanik, et koer ei sööks mürgitatud/nõelte/klaasikildudega lihatükki. Sotsiaalmeedias levib aina rohkem kurvastavaid kogemusi, kus on leitud mürgitatud või klaasikildudega liha/viiner ja õnnetumal juhul on koer...

Täna rääkisime RaadioKukus, mida saab teha koeraomanik, et koer ei sööks mürgitatud/nõelte/klaasikildudega lihatükki. Sotsiaalmeedias levib aina rohkem kurvastavaid kogemusi, kus on leitud mürgitatud või klaasikildudega liha/viiner ja õnnetumal juhul on koer selle ära söönud. Kui koer on juba alla neelanud liha, siis tuleks kiiresti pöörduda lähimasse loomakliinikusse. On olnud juhtumeid, kus koer on küll söönud peibutise, kuid tänu kiirele tegutsemisele on loomakese elu päästetud.

❗️ Kui märkad inimest, kes viskab mürgitatud/klaasikildudega peibutise maha, siis kutsu politsei, kindlasti filmi ja lase peibutis politseil korjata asitõendina. Tee avaldus ja pöördu oma kogemusega ka loomakaitseorganisatsiooni poole. Nii saame hoiatada teisi koeraomanike, et ka nemad oleksid natukene tähelepanelikumad.
Oma leid märgi ka Paw Map rakendusse, et teised koeraomanikud oskaksid olla tähelepanelikumad: https://www.pawmap.com/.

Koertekool Kratt andis nõu, mida teha, et loom ei sööks peibutust?

1️⃣ Esimene ja kõige lihtsam moodus on õppida tundma oma koera kehakeelt. Jälgi tema kehakeeles muutust ning jälgi maastikku. Kõige sagedamini on pandud peibutised põõsaste alla, postide kõrvale, muruplatsidele – seal, kus koerad käivad kõige tihedamini.

2️⃣ Pane ahvatlus (maius) rusikasse ja hoia seda tema ees. Kui koer lõpetab selle uurimise premeeri oma käest kohe ühe maiusega, astu kaks sammu tagasi ja siis teisega veel. Esimene maius aitab kinnistada eemaldumist, teine eemal püsimist. Lõplik eesmärk on nii, et maiused on maas lahtiselt ja koer jalutab neist mööda.

3️⃣ Sageli õpetatakse koeri loobuma ahvatlusest ehmatusega, näiteks hüüdes “jäta”. Sellisel juhul tuleks koera alati siiski kohe premeerida maiusega, et ta ei hakkaks sööma kiirustades ahvatlust ega muutuks ajapikku meie hüüatuste peale ükskõikseks. Seda meetodit tasub kasutada olukorras, kus on suur oht.

4️⃣ Lahti laskmist on parem õpetada mänguasjaga, millest on psühholoogiliselt lihtne lahti lasta, kuid pole kergesti neelatav (näiteks nahast väänatud kont). Annad selle koerale ja kohe kui ta selle haarab ütled “jäta” ning kohe seejärel “otsi” ja puista temast umbes meeter eemale peotäie maiuseid. Seejärel kordus. Kindlasti visata peale “otsi” käsklust maiused eemale maha, sest liiga lähedalt andes jõuab koer uuesti oma varanduse suhu haarata ja käest maiuseid pakkudes ei pruugi koer mänguasja lahti lasta. Harjutust saab teha raskemaks, muutes järk järgult kondi laadset mänguasja ahvatlevamaks ja lõpuks liikudes neelatava maiuseni.

Leave a Reply