Mida teha, kui kohtad metslooma?

Seenehooajal leiavad paljud meist tee metsa. Mida aga teha, kui märkad ootamatult läheduses paiknevat metslooma?  Karu – Kui märkad karu, tagane aeglaselt samas suunas, kust tulid. Ära sosista ega tee...

Seenehooajal leiavad paljud meist tee metsa. Mida aga teha, kui märkad ootamatult läheduses paiknevat metslooma? 

Karu – Kui märkad karu, tagane aeglaselt samas suunas, kust tulid. Ära sosista ega tee kõva lärmi, vaid proovi rääkida rahulikul toonil. Nii saab karu aru, et sul ei ole kurje kavatsusi. Väldi karule silma vaatamist, sest seda võib loom tõlgendada agressioonina. 

Hunt – Tõenäosus hundiga kohtuda on ääretult väike, kuna üldiselt põgeneb terve loom inimest märgates. Kui kohtadki hunti ning loom liigub sinu poole, tagane koheselt, sest tegemist on ilmselt haige loomaga. Haigest või vigastatud loomast teavita infoliinil 1247.

Ilves – Ilves on kartlik loom, kes üldiselt inimese teele ei jää. Ka ei tasu karta, et ilves inimest puu otsast ründaks. Metsas ilvese võimaliku saaklooma korjust märgates, eemaldu, kuna saaki võib ilves küll eemalt valvata. 

Põder – Suve lõpul/sügise hakul on põtradel jooksuaeg ning loom võib olla pisut agressiivne. Eemaldu vaikselt ning ära ürita looma pildistada või talle ligemale minna. Kuigi sellised juhtumid on harvad, võib õige tabamusega põdra jalahoop põhjustada inimesele surmavaid vigastusi. 

Metssiga – Kuigi metssiga ei ole reeglina agressiivne, on loom uudishimulik ning inimeses ohtu tunnetades võib rünnata. Hoiatuseks laseb mettsiga kuuldavale valju häälitsuse, mis tähendab, et inimesel on viimane aeg taanduda. Tasub teada, et metssiga ründab sirgjoones, mistõttu on võimalik küljelt-küljele põigates ja taganedes ohutusse kaugusesse jõuda. 

Related Posts
Leave a Reply