Pressiteade: Nädalavahetusel astub rahvusvahelisel koertenäitusel üles Eesti sõnakuulelikum koer

17. ja 18. augustil toimub Tallinnas Kalevi staadionil rahvusvaheline koertenäitus, kus astub teiste seas üles Eesti sõnakuulelikum koer. Samuti on avatud tasuta nõustamistelgid praegustele ja tulevastele koeraomanikele. Üritusega päädib Eesti...

17. ja 18. augustil toimub Tallinnas Kalevi staadionil rahvusvaheline koertenäitus, kus astub teiste seas üles Eesti sõnakuulelikum koer. Samuti on avatud tasuta nõustamistelgid praegustele ja tulevastele koeraomanikele. Üritusega päädib Eesti Loomakaitse Seltsi, Varjupaikade MTÜ, Eesti Kennelliidu ja Royal Canini üleriigiline ühiskampaania “Enne, kui võtad koera… Mõtle!”, mis vältas ühtekokku viis kuud. 

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liikme Tania Selarti sõnul on kampaania eesmärgiks kutsuda inimesi üles enne plaanitavat koeravõttu oma otsust põhjalikult kaaluma. “Lisaks julgustame otsima lisateavet tõukoerte ja varjupaika sattunud loomade kohta, valima oma lemmiku usaldusväärsest kohast, mõtlema olulistele teemadele, mis kaasnevad kohusetundliku loomapidamisega ning tutvuma loomapidamise nõuete ja teiste asjakohaste seadustega,” selgitas Selart.

Koertenäitus avatakse mõlemal päeval kell 10 ja üritus kestab ligikaudu kuus tundi. Näituse pilet lastele ja pensionäridele maksab 2 eurot, täiskasvanu pilet 3 ja perepilet 6 eurot. Nõustamistelgid on avatud näitusepäevade algusest kella kolmeni päeval. Nõustamistelkides konsulteerivad koeraomanikke Eesti Loomakaitse Selts, Varjupaikade MTÜ, Eesti Kennelliit, tunnustatud veterinaarid ja koertekoolitajad.

Näitusel astub üles koertetreener Anne Tammiksalu bordercollie Rika, kes on nimetatud Eesti kõige sõnakuulelikumaks koeraks. Sõnakuulelikkuse maailmameistrivõistlustel saavutas Rika saja koera seas 5. koha. Lisaks Eesti kõige sõnakuulelikumale koerale esinevad näitusel oskuslikud sportkoerad ja kutsikad, kes esitlevad oma esimesi saavutusi sõnakuulelikkuses. Toimub ka Eestis üha enam populaarsust koguv koeraspordi agility demonstratsioon. 

1. ja 2. juunil Kalevi staadionil toimunud ürituse pildid: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.668864353129608.1073741824.175296659153049&type=3

 

Leave a Reply