Pressiteade: Rõivakett Zara liitus karusnahavabade kaupluste ridadega

Zara omanik Inditex liitus rahvusvahelise Fur Free Retailer programmiga, millega liitunud rõivaketid ja kauplused ei müü ehtsast karusnahast tooteid.  Fur Free Alliance’i juht Joh Vinding, kes esines jaanuari lõpus ka...

Zara omanik Inditex liitus rahvusvahelise Fur Free Retailer programmiga, millega liitunud rõivaketid ja kauplused ei müü ehtsast karusnahast tooteid. 

Fur Free Alliance’i juht Joh Vinding, kes esines jaanuari lõpus ka Eesti Rahvusraamatukogus karusloomafarmide tulevikku käsitleval seminaril kinnitas, et aina enam inimesi seisab karusnahatööstuse vastu ning seepärast on arusaadav, miks rõivaketid ei soovi ennast selle julma tööstusega siduda. 

Fur Free Retailer programmiga liitunutest on Eestis esindatud 18 rõivakauplust või – ketti, rahvusvahelises nimekirjas on neid umbes 300. Lisaks Zarale on karusnahavabad ka näiteks Eestis esindatud H&M, Esprit, Lindex, Etnies ja O’Neill.

DSC_0451

Fur Free Alliance on rahvusvaheline loomakaitse organisatsioon, mille põhiseisukohaks on, et loomade kuritarvitamine, kasvatamine ja tapmine nende karusnaha pärast on moraalselt vale.

Inditexi kontserni kuulub enam kui 100 rõivaste tootmise ja edasimüügiga tegelevat ettevõtet ning neil on rohkem kui 6000 kauplust üle terve maailma.. Inditex loodi aastal 1975.

 

Eesti Loomakaitse Selts on Fur Free Alliance’i liige.

 

Leave a Reply