Pressiteade: Tee Ukraina loomadele jõuluannetus

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub üheskoos saatma jõulurõõmu Ukraina sõpradele, et ka nende pühad mööduksid muretumalt.  Annetusi korjatakse kuni 17. detsembrini. Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlik kohtus mõni aeg tagasi Ukraina...

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub üheskoos saatma jõulurõõmu Ukraina sõpradele, et ka nende pühad mööduksid muretumalt.  Annetusi korjatakse kuni 17. detsembrini.

Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlik kohtus mõni aeg tagasi Ukraina loomakaitseorganisatsiooni BMECTE esindajaga ja sai ülevaate tingimustest, milles sealsed loomad on sunnitud elama.  Kahjuks on olukord väga halb. Kohalikel loomi abistavatel organisatsioonidel on suuri raskusi esmasegi toidu ja hügieeni tagamisel, rääkimata veterinaarabist.

Olukord on tõesti kohutav. Hädas loomi on väga palju ja abistajate hoole alla satub ka mitmeid tõsiste vigastustega koeri ja kasse. Olles kohasealse olukorraga tutvunud, ei saa me sõpru abita jätta, kommenteeris ELS-i kommunikatsiooni- ja turundusjuht Geit Karurahu. Ukraina loomi saab toetada nii toidu kui mitmete hügieenitarvetega. Kui ise poodi ei jõua, siis on võimalik teha ka rahaline annetus, mille eest ostetakse puudujääv juurde ja makstakse transpordi eest , lisas Karurahu.

Sõjas hätta jäänud kasse ja koeri saab toetada annetades:

  • toitu;
  • kaela- ja jalutusrihmu;
  • ussirohtu;
  • kirburohtu (tilgad, rihm, šampoon);
  • kõike vajalikku haavade puhastamiseks ja sidumiseks;
  • dermatoloogilisi šampoone;
  • rahalisi vahendeid.

Annetuste kogumine toimub 17. detsembrini. Annetusi saab üle anda mitmetel üritustel ja laatadel, kui ka Eesti Loomakaitse Seltsi vabatahtlikele erinevates piirkondades.

Täpsem informatsioon: https://loomakaitse.ee/tee-ukraina-loomadele-jouluannetus/

Leave a Reply