Pressiteade: Üle 5000 inimese on juba andnud allkirja karusloomakasvanduste sulgemiseks Eestis

Reaktsioonina 17.aprillil ETV Pealtnägija saates avalikustatud kaadritele Eesti karusloomakasvanduses on tänaseks juba 5200 inimest allkirjastanud petitsiooni karusloomakasvanduste keelustamiseks Eestis. Petitsiooni algatasid liikumine Loomade Nimel ja Eesti Loomakaitse Selts. “Oleme kogunud kolme...

Reaktsioonina 17.aprillil ETV Pealtnägija saates avalikustatud kaadritele Eesti karusloomakasvanduses on tänaseks juba 5200 inimest allkirjastanud petitsiooni karusloomakasvanduste keelustamiseks Eestis. Petitsiooni algatasid liikumine Loomade Nimel ja Eesti Loomakaitse Selts.

“Oleme kogunud kolme nädalaga 104% esialgsest soovitud 5000 häälest. See näitab, et teema on oluline ja inimesed hoolivad,” ütles Loomade Nimel esindaja Kristina Mering. Meringu sõnul töö aga siinkohal kindlasti ei lõppe: “Petitsioon jääb avatuks järgmise aasta 16. aprillini, et koguda võimalikult palju hääli ja luua tugev pinnas edasise kampaania jaoks. Allkirju plaanime koguda terve suve ka linnatänavatel, et sügisel need asjassepuutuvatele ministeeriumitele esitada.”

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Tania Selart leiab, et videotes nähtud minkide ja rebaste olukord Karjaküla farmis ilmestab veenvalt, miks tuleb tegutseda selliste asutuste sulgemise nimel. “Karusloomafarmid ei suuda täita isegi seaduses kehtestatud miinimumumnõudeid, rääkimata metsloomadele liigiomaste vajaduste tagamisest. Leiame, et keelustamisjärgne kümneaastane üleminekuaeg on piisavalt pikk ja annab kasvanduste omanikele võimaluse oma äri ümber organiseerida,“ selgitas Selart.

Petitsiooni karusloomakasvanduste keelustamiseks Eestis on võimalik allkirjastada aadressil www.petitsioon.ee/karusloomakasvandused

Petitsiooni algatajad paluvad igal inimesel oma hääle anda vaid ühe korra ning märkida nii oma ees- kui ka perekonnanimi, mida on soovi korral võimalik varjata.  

Foto- ja pildimaterjal Baltikumi suurimast karusloomakasvandusest Karjakülas – 

http://www.loomadenimel.org/karusnahalugu/index.php/component/content/article?id=29

Allalaetavad fotod ja videod Karjakülast – 

www.loomadenimel.org/karusnahalugu/karusnahalugu.rar

Leave a Reply