Pressiteade: Veelinde ei tohi sügisel toita

Seoses veelindude rändeperioodiga tuletab Eesti Loomakaitse Selts meelde, et veelindude toitmine pole sügisel vajalik. Toitmise tõttu võivad linnud jääda talvituma Eestisse, levitada haigusi ning sattuda kiskjate küüsi. “Külmade ilmade saabumisel...

Seoses veelindude rändeperioodiga tuletab Eesti Loomakaitse Selts meelde, et veelindude toitmine pole sügisel vajalik. Toitmise tõttu võivad linnud jääda talvituma Eestisse, levitada haigusi ning sattuda kiskjate küüsi.

“Külmade ilmade saabumisel tekib inimestel suur soov toita luiki, parte ja teisi veelinde. Igal aastal aga tuleb seltsil taas inimestele südamele panna, et toitmine võib lindudele saatuslikuks osutuda,” ütles Eesti Loomakaitse Seltsi tegevjuht Tania Selart. „Lisaks söödetakse endiselt linde levinud väärarusaamade ja teadmatuse tõttu tihtilugu saiatoodetega, mis on lindude tervisele kahjulikud,” lisas Selart.  

Eesti Loomakaitse Selts rõhutab, et veelinnud suudavad loodusest ise piisavalt toitu hankida ning nende lisatoitmine ei ole mitte mingil juhul põhjendatav. 

Erinevatel hinnangutel võib Eestisse jääda ainuüksi kühmnokk-luiki talvituma kuni 10 000 isendit. Just inimeste toitmine meelitab veelinde kohale jääma, sest küllusliku toidulaua juurest on raske lahkuda. Eestisse talvituma jäänud ja kolooniatesse kogunenud veelindudel on suurem oht haigestuda. Samuti on nad kaitsetud kiskjate ees.

Leave a Reply