Raske nägemispuudega Chappy päästmislugu

Koer Chappy sattus Tartu Varjupaika ning ootas seal oma peremehi kaks pikka nädalat. Kuna koer on vanem ning varjupaigas veedetud aja jooksul selgus ka, et koeral on raske nägemispuue, siis...

Koer Chappy sattus Tartu Varjupaika ning ootas seal oma peremehi kaks pikka nädalat. Kuna koer on vanem ning varjupaigas veedetud aja jooksul selgus ka, et koeral on raske nägemispuue, siis teadis varjupaik, et koerale saab olema väga keeruline kodu leida.

Õnneks, ning suuresti tänu oma suurepärasele hellale iseloomule, millega koer nii mõnegi töötaja ja vabatahtliku südame vallutas, otsustati loomakesele anda võimalus leida uus kodu. Täiesti imekombel ilmusid välja aga koera omanikud täpselt kahe nädala möödumisel. Kuna koer oli kaduma läinud Tartust 40 km kaugusel ning rännanud oma kodukohast 20 km eemale ja perel puudus interneti kasutamise võimalus, viis neid oma armastatud koeraga taas kokku lihtsalt õnnelik juhus. Nimelt tundsid omanikud juhukombel küla teadetetahvlile kiigates ära oma kadunud koera Chappy.

Selgus, et umbes kolm kuud tagasi oli 7-aastase Chappy nägemine ning orientatasioon järsult muutunud ning vastavat seisundit märgati ka varjupaigas ja soovitati pöörduda silmaarsti vastuvõtule. Kahjuks on pere suhteliselt raskes majanduslikus seisus ning ei saa koerale abi võimaldada.

Eesti Loomakaitse Selts nõustus tasuma koera silmaravi ning seltsi pikaaegne vabatahtlik Kadri Puusepp toimetas koera Tartusse silmaarsti vastuvõtule. Silmaarsti vastuvõtul selgus aga, et koera nägemisnärv on kadunud ning ka võrkkest hävinenud, mistõttu koer on 100% pime ning suure tõenäosusega on tegemist SARDS sündroomiga, mis tekib suhteliselt äkki ning võib esineda just Chappy vanuses ning konditsioonis koertel.

Kuna vaatamata pöördumatule nägemispuudele on koera tervis suurepärane, otsustas ELS koera abistada sellisel viisil, mis aitaks temal ja ta perel paremini toime tulla. Koer on oma pimedusega suurepäraselt harjunud, oskab ilusti inimese kõrval liikuda ning hüppab ka oskuslikult ja juhendamisel autosse ja välja, otsib ja peab inimesega tublisti kontakti.

Et välida edasisi probleeme, sai koer kiibistatud, helkuriga kaelarihma ning helkurvesti. Lisaks kinkis ELS tublile Chappyle ka 13 kg koeratoitu. 

Leave a Reply