Ülevaade: Eesti Loomakaitse Seltsi tegevused oktoobris 2014

Oktoobris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 285 teadet. Kõige enam teateid saabus üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade kohta, aga ka väärkoheldud ja hulkuvate loomade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline...

Oktoobris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 285 teadet. Kõige enam teateid saabus üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade kohta, aga ka väärkoheldud ja hulkuvate loomade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks oktoobris kokku 11 pöördumist, neist enim Veterinaar- ja Toiduametile, ent ka kohalikele omavalitsustele ja ühel korral politseisse.

Oktoobris hüvitas Eesti Loomakaitse Selts 44 hüljatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomade transportimine, loomatoit ja -tarbed) 1635,44 euro ulatuses.

Meedia kajastas seltsi toimetusi ja sõnavõtte oktoobris 27 korral. Teemadest leidsid kõige enam kajastust aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo valimine ning vegan-elustiili tutvustav Taimetoidumess.

4. oktoobril tähistas Eesti Loomakaitse Selts koos teiste loomasõpradega aianduskeskuses Hortes ülemaailmset loomade päeva. Ürituse eesmärgiks oli propageerida lemmikutega tegelemist ja loomapidamiskultuuri arengut Eestis keskendudes eelkõige loomade tervisele ja heaoluteemadele. ELS kuulutas üritusel välja ka aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo konkursi alguse. Lisaks tutvustasime huvilistele koha peal mitmete kodu otsivate kasside ja koerte lugusid, rääkisime koostöös Tallinna Keskkonnaametiga koerte ja kasside kiibistamise vajalikkusest ning avasime Horteses kogumiskasti hüljatud lemmikutele hästi säiliva toidu ja loomatarvete annetamiseks.

6. oktoobril toimunud ELS-i üldkoosolekul hääletasid seltsi liikmed juhatusse kuulunud Maaja Mäll`i juhatusest välja tulles vastu tema enda sooviavaldusele end juhatuse liikme staatusest välja arvata. Maaja Mäll jätkab Eesti Loomakaitse Seltsis endiselt infotelefonile vastaja ja hädajuhtumite projektijuhina. Üldkoosoleku käigus sai tutvutud ka uute seltsi astunud liikmetega ning arutatud mitmeid ideid ja tulevikuplaane.