Ülevaade: Eesti Loomakaitse Seltsi tegevused oktoobris 2015

Oktoobris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 344 teadet. Kõige enam teateid saabus hulkuvate, aga ka väärkoheldud  loomade ning üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus,...

Oktoobris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 344 teadet. Kõige enam teateid saabus hulkuvate, aga ka väärkoheldud  loomade ning üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks oktoobris kokku 13 pöördumist, neist 7 Veterinaar- ja Toiduametile, 5 kohalikele omavalitsustele ja 1 politseile.

Oktoobris hüvitas Eesti Loomakaitse Selts 49 hüljatud, vigastatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomatoit ja -tarbed) 2696,42 euro ulatuses. Oktoobris said abi kassid, koerad, siga, kajakas ja tuvi.

Meedia kajastas seltsi toimetusi ja sõnavõtte oktoobris 41 korral. Teemadest leidsid kõige enam kajastust Eesti Loomakaitse Seltsi kiipimiskampaania „Kiibi või kaota!“, mille raames oktoobrikuu jooksul kutsus selts 7 loomakliinikusse lemmikuid soodsamalt kiipima, ning seltsi kutse esitama aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi kandidaate.

2. oktoobrist kutsus ELS inimesi novembrikuu lõpuni esitama omapoolseid kandidaate 2015. aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma avalikkuse tähelepanu pälvinud teo valimiseks ning detsembris hääletama kõige sobivamate tegude poolt.

9. oktoobril kutsus ELS oma „Kiibi või kaota“ kampaania raames loomaomanikke 12.-31. oktoobril 7 Eesti loomakliinikus oma lemmikloomi soodsamalt kiibistama. Loe lisa: http://www.loomakaitse.ee/pressiteade-eesti-loomakaitse-seltsi-kampaania-kiibi-voi-kaota-kutsub-7-loomakliiniku-kaasabil-lemmikloomi-oktoobris-soodsamalt-kiipima/