Ülevaade: Eesti Loomakaitse Seltsi tegevused septembris 2015

Septembris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 535 teadet. Kõige enam teateid saabus hulkuvate, aga ka väärkoheldud  loomade ning üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus,...

Septembris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 535 teadet. Kõige enam teateid saabus hulkuvate, aga ka väärkoheldud  loomade ning üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks septembris kokku 21 pöördumist, neist 13 Veterinaar- ja Toiduametile, 6 kohalikele omavalitsustele ja 2 politseile.

Septembris hüvitas Eesti Loomakaitse Selts 29 hüljatud, vigastatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomatoit ja -tarbed) 1428,45 euro ulatuses. Sedapuhku aidati septembris kasse, koeri, küülikuid, viirpapagoisid, siili ja oravat.

Meedia kajastas septembris seltsi toimetusi ja sõnavõtte 48 korral. Teemadest leidis ülekaalukalt kõige enam kajastust Eesti Loomakaitse Seltsi kiipimiskampaania „Kiibi või kaota!“, mille raames leidsid kuues linnas üle Eesti aset ka linnakodanike lemmikute tasuta kiipimised ja andmete sissekanded lemmikloomaregistritesse. Lisaks kajastati meedias ka Rocca al Mare lähedalt metsast kilekoti seest leitud haige ja hüljatud küüliku hülgamise lugu, kellele Eesti Loomakaitse Selts päästeoperatsiooni korraldas.

1.septembril algas MTÜ Loomuse algatusel KÜSKi projekt „Loomakaitse valdkonna koostöövõrgustiku loomine“, kus peamiseks partneriks on ELS. Projekt kestab kuni 31.12.2016. Projekti eesmärk on luua Eesti loomakaitseorganisatsioonidest koostoimiv võrgustik.

4. septembrist alustas ELS 2 kuud kestnud lemmikloomade kiibistamise ja registreerimise kampaaniaga: „Kiibi või kaota!“, mille raames korraldas ELS lisaks teavitustööle ka mitmetes Eestimaa linnade keskustes 3-tunniseid kiipimisüritusi koostöös vastavate linnavalitsuste ja Varjupaikade MTÜ-ga. Kiipimisüritused toimusid 12. septembril Rakveres, 19. septembril Kuressaares, 20. septembril Tallinnas, 26. septembril Viljandis ja 27. septembril Narvas. Värsketeks kiibiomanikeks said kokku 283 kassi ja koera. Kõikide kiibitud loomade ja nende omanike andmed said registreeritud ka üleriigilisse lemmikloomaregistrisse LLR. Kõikide linna sissekirjutust omanud loomaomanikele oli lemmikute kiipimine tasuta, teistele kehtis soodushind 5 eurot.