Ülevaade: Eesti Loomakaitse Seltsi tegevused oktoobris 2016

Oktoobris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 388 teadet. Kõige enam teateid saabus väärkoheldud loomade ja erinevate lindudega seotud kaebuste kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate...

Oktoobris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 388 teadet. Kõige enam teateid saabus väärkoheldud loomade ja erinevate lindudega seotud kaebuste kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks oktoobris kokku 15 pöördumist, neist 7 veterinaar- ja toiduametile, 7 kohalikele omavalitsustele ja üks keskkonnainspektsioonile.
Oktoobris hüvitas ELS 176 hüljatud, vigastatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomatoit ja -tarbed) 7554,52 euro ulatuses. Abi said kassid, koerad ja kaks küülikut.
Meedia kajastas seltsi toimetusi ja sõnavõtte oktoobris 11 korral. Teemadest leidsid kõige enam kajastust lemmikloomade kiipimiskampaania “Kiibi või kaota!”, Hortese aianduskeskuses toimunud ülemaailmse loomade päeva tähistamine. ning loomasõbraliku ja -vaenuliku teo konkursi väljakuulutamine.

8. oktoobril tähistasime Hortese aianduskeskuses ülemaailmset loomade päeva

Alates 1. oktoobrist kuni oktoobri lõpuni pakkusid 10 loomakliinikut üle Eesti lemmikloomade kiibistamist oma tavahinnakirjast soodsamalt, et aidata kaasa Eesti Loomakaitse Seltsi teavituskampaaniale lemmikute kiipimise ja registreerimise propageerimiseks.