Eesti Loomakaitse Selts kutsub oktoobri lõpuni lemmikloomi soodsamalt kiipima

Eesti Loomakaitse Seltsi kiipimiskampaania “Kiibi või kaota!” hakkab peagi läbi saama. Veel oktoobrilõpuni saavad lemmikloomaomanikud lasta kümnes loomakliinikus üle Eesti oma lemmikud kiipida tavapärasest soodsama hinnaga.  Kampaania “Kiibi või kaota!”...

Eesti Loomakaitse Seltsi kiipimiskampaania “Kiibi või kaota!” hakkab peagi läbi saama. Veel oktoobrilõpuni saavad lemmikloomaomanikud lasta kümnes loomakliinikus üle Eesti oma lemmikud kiipida tavapärasest soodsama hinnaga. 

Kampaania “Kiibi või kaota!” raames korraldas Eesti Loomakaitse Selts septembri- ja oktoobrikuu jooksulkoostöös Varjupaikade MTÜ ja linna- ja vallavalitsustega lemmikloomade kiipimisüritusi Narvas, Viljandis, Raplas, Kuressaares, Räpinas, Paides ning Nõo, Haanja, Rõuge, Saue, Tapa, Vaivara, Ambla, Põltsamaa ja Vinni vallas. Kokku kiibiti 564 lemmiklooma.

Oktoobrikuu alguses liitusid kapaaniaga ka kümme loomakliinikut üle Eesti, kelle kaasabil kutsub Eesti Loomakaitse Selts loomaomanikke veel oktoobri lõpuni oma lemmikloomi tavapärasest soodsama hinnaga kiipima. Tallinnas pakuvad kiipimiskampaania raames soodushindu Maxi, Mustakivi, Pet City, Vilde tee, Nõmme, Tatari ja Västriku loomakliinikud; Tartus loomakliinik Felivet; Viljandis OÜ Viljandi kliinika ning Pärnus Pet City loomakliinik.

“Riisitera suurune mikrokiip paigaldatakse valutu süstlatorkega looma naha alla. Kiip on väike elektronseade, mis on intertne, ei kiirga midagi ega erita kahjulikke aineid,” sõnab Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ja lisab, et vastutustundlik on lasta paigaldada kiip oma vähegi liikuvamale lemmikloomale, nagu näiteks koerale, kassile, tuhkrule või küülikule kohe, kui loom on endale võetud.

“Väga oluline on kiipimise järgselt kanda lemmiklooma andmed kahte üleriigilisse registrisse: lemmikloomaregistrisse, kuhu teeb tasu eest sissekande loomaarst ja kohalike omavalitsuste lemmikloomade registrisse, kuhu omanik saab looma ise riigiportaali www.eesti.ee kaudu tasuta registreerida,“ lisab Mäll.

Oktoobrikuus pakuvad lemmikloomade kiibistamist oma tavahinnakirjast soodsamalt:

TALLINNAS

Pet City loomakliinik kiipimine 12 € (tavahind 25 €), registreerimine 12.50 €

Vilde tee loomakliinik kiipimine 12 € (tavahind 18 €), registreerimine 11.50 €

Nõmme loomakliinik kiipimine 15 € (tavahind 30 €), registreerimine 11.50 €

Mustakivi Loomakliinik kiipimine 12.50 € (tavahind 18 €), registreerimine 12 €

Maxi Loomakliinik kiipimine 21,50 € (tavahind 34,50 €), registreerimine 12 €

Tatari Loomakliinik kiipimine 20 € (tavahind 26 €), registreerimine 12 €

Västriku Loomakliinik kiipimine 20 € (tavahind 26 €), registreerimine 12 €

TARTUS

Loomakliinik Felivet kiipimine 10 € (tavahind 15 €), registreerimine 12 €

VILJANDIS

OÜ Viljandi Kliinika loomakliinik kiipimine 18 € (tavahind 20 €), registreerimine 10 €

PÄRNUS

Pet City loomakliinik kiipimine 12 € (tavahind 25 €), registreerimine 12.50 €