Ülevaade: Eesti Loomakaitse Seltsi tegevused veebruaris 2016

Veebruaris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 406 teadet. Kõige enam teateid saabus loomasoovijatelt, mõnevõrra vähem saabus teateid aga ka üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade ja väärkoheldud loomade kohta....

Veebruaris saabus Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) infokontaktidele kokku 406 teadet. Kõige enam teateid saabus loomasoovijatelt, mõnevõrra vähem saabus teateid aga ka üldiste, loomakaitse valdkonda puudutavate teemade ja väärkoheldud loomade kohta. Kuna seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, tegi ELS raskemate juhtumite lahendamiseks veebruaris kokku 3 pöördumist, neist 1 Veterinaar- ja Toiduametile ja 2 kohalikele omavalitsustele.

Veebruaris hüvitas ELS 42 hüljatud, vigastatud ja väärkoheldud looma raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure (steriliseerimine, kastreerimine, kiibistamine, vaktsineerimine) ja sellega seotud kulutusi (loomatoit ja -tarbed) 2459,69 euro ulatuses. Abi said kassid, koerad, merisead, hamstrid, rotid, tšintšiljad, deegud, papagoid ja pasknäär.

Meedia kajastas seltsi toimetusi ja sõnavõtte veebruaris 62 korral. Teemadest leidsid kõige enam kajastust Eesti Loomakaitse Seltsi poolt korraldatav heategevuslik korvpallivõistlus ja Tallinnasse hüljatud ning Eesti Loomakaitse Seltsi hoole alla toimetatud 28 väikelooma lugu.

1. veebruaril leidis aset ELS-i üldkoosolek, kus kohale tulnud ja volitatud seltsi liikmed valisid juhatusse kolm uut liiget. Eesti Loomakaitse Seltsi juhatusse kuulub nüüd lisaks kahele varasemale liikmele Merli Jürisoo’le ja Geit Karurahu’le ka Margit Midro, Aimar Paenurm ja Oleg Zhemchugov.

1. veebruaril algas steriliseerimise ja kastreerimise kampaania, millest võttis osa 11 kliinikut üle Eesti, kes pakkusid kassidele ja koertele tavapärasest soodsamalt steriliseerimist ja kastreerimist.

14. veebruaril leidis aset Eesti Loomakaitse Seltsi poolt korraldatud heategevuslik korvpallivõistlus, kus tuntud Eesti mehed olid vastamisi Eesti Meistritiitlit omava korvpallinaiskonnaga. Kogu üritusest saadud tulu läheb hüljatud ja hättasattunud loomade raviarvete tasumiseks 2016. aastal. Rohkem infot üritusest loe siit.