Vali 2012. aasta kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu!

03.10.2012 Eesti Loomakaitse Selts (ELS) korraldab ülemaailmse loomade päeva puhul ka sel aastal kõige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma avaliku teo valimise. ELS valib kõige loomavaenulikumat ja – sõbralikumat avalikku tegu juba...

03.10.2012

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) korraldab ülemaailmse loomade päeva puhul ka sel aastal kõige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma avaliku teo valimise.

ELS valib kõige loomavaenulikumat ja – sõbralikumat avalikku tegu juba 12. korda. Hääletada saab seltsi kodulehel www.loomakaitse.ee 17. oktoobri keskööni. Hääletuse tulemus tehakse teatavaks 18. oktoobril.

Kõige loomasõbralikuma teo kandidaadid:

1. MTÜ Kasside Turvakodu hoogustunud tegevus: MTÜ Kasside Turvakodu on eraalgatuslik ja majanduslikult iseseisev heategevuslik organisatsioon, mis tegeleb hätta sattunud ja hüljatud kasside päästmise ning abistamisega. Aastas sadade päästetud loomakeste eest kannavad hoolt 10 – 15 vabatahtlikku. Eesti Loomakaitse Selts soovib ka tunnustada Kasside Turvakodu vabatahtlikke eesotsas Hanna Ildi ehk lauljatari Hannahiga, kelle abiga on turvakodu tegevus käesoleval aastal märkimisväärselt hoogustunud. Hannah on üks turvakodukasside värvikate iseloomustuste ja lugude autoreid, samuti on Hannahi abiga tänaseks uue kodu leidnud sajad kassid. Lauljatar on oma südameasjaks võtnud ka turvakodu tänuväärse tegevuse tutvustamise avalikkusele – Kasside Turvakodu on tuntuim kasse abistav organisatsioon Eestis, ainuüksi nende Facebooki lehte jälgib ligi 5500 fänni. Kasside Turvakodu Facebookis

2. Koer Bella Mia päästnud head inimesed ja Ringvaade: Heli Mets ja Merit Jaeski päästsid aprilli alguses Võrumaal autolt löögi saanud ja selle tagajärjel raskelt vigastatud 10-kuuse koerakutsika. Kuna kutsika omanikel puudus igasugune huvi oma koera edasise käekäigu osas, siis otsustasid Bella Mia päästnud Heli ja Merit võtta vigastatud koera enda hoole alla ning teha kõik võimaliku, et loomake saaks kiirelt vajalikku ravi. Tänu ETV saatele Ringvaade, kes oli operatiivselt valmis lugu eetris kajastama, õnnestus Eesti Loomakaitse Seltsil Bella Mia raviraha rekordkiirusel kokku koguda ja tasuda koera operatsioonikulud ning pikaajalise järelravi. Laekunud annetustest oli seltsil võimalik veel teisigi hättasattunud koeri abistada. Loe lisa siit  ja siit

3. Royal Canini pikaajaline ja laiaulatuslik toetustegevus: Lisaks suurtele regulaarsetele toiduannetustele loomi abistavatele organisatsioonidele, viis Eesti Loomakaitse Selts toidutootja Royal Canin Estonia toel. käesoleva aasta aprillikuus läbi lemmikloomade hea tervise kuu ja tasuta loomaarstide loengusarja üle Eesti, mille eesmärgiks oli propageerida ühiskonnas vastutustundlikku loomapidamist,  tõsta loomaomanike teadlikkust ja ennetada loomade väärkohtlemist. Samuti korraldati Royal Canini toel augusti lõpus koos Koerusega suur heategevuslik koertenäitus Dog Fest, mille tulud suunati täies mahus hättasattunud koerte abistamiseks. Lemmikloomade hea tervise kuu ja tasuta loengute kohta loe siit  ning Dog Festi kohta siit.

HÄÄLETA loomasõbralikum tegu:

  • Karuslooma farmide keelustamine Eestis (0%, 0 Votes)
  • Briti sõdurid aitasid Tapal tabada ilutulestiku tõttu põgenenud nälginud koera (0%, 0 Votes)
  • Koolilapsed päästsid Rohuküla sadamast kassipojad (0%, 0 Votes)

Total Voters: 0

Loading ... Loading ...

 

Kõige loomavaenulikuma teo kandidaadid:

1. Sigade väärkohtlemised Eesti sigalates: 2011. aastal külastasid anonüümseks jääda soovivad isikud ette teatamata kaheksat Eesti juhuslikult valitud sigalat. Kohapeal filmitud videod ja käesoleva aasta maikuus avalikkuse ette jõudnud võikad kaadrid paljastasid sigade pidamisnõuete süsteemseid rikkumisi  Loe lisa siit   ja siit.

 

 

2. Lasnamäel ülespoodud koer: Juuli lõpus leidis juhuslik möödakäija Lasnamäel, Narva maantee ja Mustakivi tee ristmiku juures olevalt tühermaalt  jalutusrihmaga ülespoodud saksa lambakoera tõugu meenutava, umbes aastavanuse koera. Politsei alustas kriminaalmenetlust, kuid võika teo toimepanijat pole siiani veel tabatud. Loe lisa.

 

 

3. Laitse kutsikavabrik:  Politsei ja Eestimaa Loomakaitse Liidu esindaja leidsid septembri alguses majapidamisest Harjumaal Laitses 21 hoolitsuseta ja nälga jäetud kutsikat. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust ning hooletusse jäetud  kutsikate omanik peeti kinni paar päeva hiljem. Loe lisa.

 

Vali 2023. aasta loomasõbralikum tegu!

  • MTÜ Nähtamatud loomad avalikustas puurikanade õõvastavad pidamistingimused (0%, 0 Votes)
  • Politseinikud päästsid auto järel lohisenud ja vigastatud koera (0%, 0 Votes)
  • Poisid päästsid prügikasti visatud koduhiired (0%, 0 Votes)

Total Voters: 0

Loading ... Loading ...

Ülemaailmne loomade päev kuulutati esimest korda välja 4. oktoobril 1931. aastal Itaalias Firenze loomakaitsekonverentsil. Antud kuupäev valiti tähistama loomakaitsepäeva, et mälestada kõigi elusolendite pühakut Assisi Franciscust, kes suri 4. oktoobril 1226. Eesti Loomakaitse Selts tähistab ülemaailmset loomade päeva juba kaheteistkümnendat korda.

Lisateave: Annika Lepp 
Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige
E-post: annika.lepp@loomakaitse.ee 
Tel: +372 5694 5773

Leave a Reply