Vali aasta kõige loomasõbralikum ja – vaenulikum tegu!

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kuulutab 19. aastat järjest avatuks aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi. Kõik on kutsutud andma oma hääle oktoobrikuu jooksul. „Loomasõbralikuma- ja vaenulikuma teo valimisega püüame...

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kuulutab 19. aastat järjest avatuks aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi. Kõik on kutsutud andma oma hääle oktoobrikuu jooksul.

„Loomasõbralikuma- ja vaenulikuma teo valimisega püüame juhtida inimeste tähelepanu loomadega seotud juhtumitele ja nende tagajärgedele. Tunnustame neid, kes on loomi hädas märganud ja andnud oma panuse nende aitamiseks. Kõige loomavaenulikuma teo valimisega soovime tähelepanu tõmmata ühiskonnas olevatele probleemidele,” kommenteerib ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu.

Eestis aset leidnud kõige eeskujulikumast ja kõige enam taunitavast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud tegudest valis ELSi meeskond välja kummaski kategoorias 3 tegu. Avalikule hääletusele jõudsid järgnevad teod:

Kõige loomasõbralikuma teo kandidaadid:

  • Noormehed päästsid Sindi jõe jääst läbi vajunud hundi
  • Jaekettide (Rimi, Maxima, Stockmann, Prisma) puurikanade munade müügist loobumine aastaks 2026
  • Eesti Metsloomaühingu ennastunustav metsloomade abistamine ja päästmine

Kõige loomavaenulikuma teo kandidaadid: 

  • Riigikogu karusloomafarmide keelustamist käsitleva eelnõu tagasilükkamine
  • Prangli saarel tulistas purjus mees koera
  • Dava Foodsis kanade õhupüssiga tapmine

Kolme valitud loomasõbraliku teo sekka ei pääsenud Anija valla poolt kasside kiipimise ja steriliseerimise toetamine ja Venemaa karu Proša kinni püüdmine ja loomaaeda toimetamine, et karu kodumaale tagasi transportida. Avalikule hääletamisele ei pääsenud loomavaenulikest tegudest – raierahu rikkumine, selfi pildistajate ja teadmatute inimeste tõttu viigripoja loodusest eraldamine ja Aegviidu karu mahalaskmine.

Oma hääle saab anda loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma teo kandidaatidele oktoobrikuu jooksul Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel. Novembris kuulutatakse välja kaks kõige enam hääli saanud lugu.

 

Hääletada saab siin: https://loomakaitse.ee/haaleta-2019-aasta-koige-loomasobralikum-ja-vaenulikum-tegu/

 

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

 

Lisateave:
​Geit Karurahu
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
​+372 55505009 
geit.karurahu@loomakaitse.ee

1 Comment
  1. Hundike päästmine on südamlik tegu
    karusloomaade tapmine on saatanast

Leave a Reply