Vanad sõbrad Daša je Keša otsivad ühist pelgupaika

Veebruari alguses saime kõne naisterahvalt, kes tundis muret kahe kassi elu pärast. Teataja oli hoolitsenud raskelt haigele naisele kuuluvate kasside eest juba paar kuud, kuni Eestisse saabus hooldushaiglas viibiva omaniku...

Veebruari alguses saime kõne naisterahvalt, kes tundis muret kahe kassi elu pärast. Teataja oli hoolitsenud raskelt haigele naisele kuuluvate kasside eest juba paar kuud, kuni Eestisse saabus hooldushaiglas viibiva omaniku poeg, kes ähvardas kassidest juba järgmisel päeval “vabaneda”. Peale mõningast uurimist õnnestus meesterahvaga kontakt luua, kuid ähvardades kassid hüljata ning andmata ELSile võimalust neile kindel hoiukodu või uus omanik leida, oli meesterahvas juba ELSi kontori poole teele asunud. Kuna mehe ähvardused kassid koheselt hüljata olid tõsised, siis meil ei jäänud muud üle, kui nurrumootorid ajutiselt kontorisse majutada. 

Daša ja Keša on elanud kuu aega ELSi kontoris. Kiisud on sõbralikud, 8-9 aastased. Must on emane Daša ja triibuline isane Keša. Daša oli steriliseeritud ja Keša läheb peagi ELSi kulul kastreerimisele. Samuti on kassid käinud veterinaarsel ülevaatlusel, neile on tehtud ussikuur ja vajalik parasiiditõrje. 

Daša-plika on uudishimulik, lustlik ja hindab kõige enam inimese paisid ja tähelepanu. Keša-kutt on tagasihoidlikum ja ettevaatlikum – temal võtab natuke rohkem aega uute inimestega harjumiseks. Koos aga moodustavad nad perekonna ja sõpruskonna – nagu Yin ja Yang. Daša ja Keša hoiavad teineteist väga, kuulavad teineteise muresid, jagavad rõõme, magavad kõrvuti ja mängivad koos. Ja just seepärast otsivad nad ka inimest, kes sooviks neid mõlemaid endale truuks kaaslaseks ja sõbraks. 

Oodatud on ka hoiukodu pakkumised! 

Lisainfot saab e-mailil evelyn.valtin@loomakaitse.ee või telefonil 555 62 606

   

    

 

Leave a Reply