PRESSITEADE: Eesti Loomakaitse Selts kutsub osalema näriliste töötoas

Eesti Loomakaitse Selts ja PetCity korraldavad 28.aprillil töötoa, mille eesmärk on juhtida tähelepanu näriliste ja teiste pisiloomade pidamistingimustele parandamisele. Oma kogemusi jagavad kogenud pisiloomade pidajad. Eesti Loomakaitse Seltsi otseseabistamise juht...

Eesti Loomakaitse Selts ja PetCity korraldavad 28.aprillil töötoa, mille eesmärk on juhtida tähelepanu näriliste ja teiste pisiloomade pidamistingimustele parandamisele. Oma kogemusi jagavad kogenud pisiloomade pidajad.

Eesti Loomakaitse Seltsi otseseabistamise juht Margit Midro hinnangul tuleb senisest enam pöörata tähelepanu pisiloomade pidamisega seonduvate tingimuste parandamisele. “ELS puutub igapäevaselt kokku probleemidega, mis puudutavad just nimelt närilisi ja jäneseid. Enamik neist on seotud halbade elutingimustega või loomade hülgamisega,” sõnab Midro. Ta lisab, et puudulike pidamistingimuste kohta laekuvad kaebused on seotud peamiselt loomapoodidega, kus pidamistingimused on äärmiselt halvad. “Kahjuks peame nentima, et loomapoodide omanikud ei ole suutnud tagada oma lemmikutele häid pidamistingimusi. Näiteks puuduvad varjumise võimalused, mis omakorda tingib stressi ja haiglase oleku.”

2017. aastal laekus ELS-le teated 19-ne pisilooma väärkohtlemisest. “See number on miski, mille üle ei tasu uhke olla. Juba sel aastal on laekunud umbes 20-ne pisilooma pidamistingimuste või hülgamise kohta kaebus. Ühelt poolt peegeldab see inimeste teadlikkuse kasvu, kuid samas näitab, et loomade elutingimused vajavad jätkuvalt tugevat tähelepanu,” sõnab Midro.

Otseabistamise juht Margit Midro toob välja äärmusliku juhtumi selle aasta aprillist. “Aprillis laekus meile teade Lasnamäel hüljatud rotist, kes oli koos puuriga pandud prügikotti. Õnneks leidis juhtum kiire lahenduse, loom sai toimetatud varjupaika. Oleme viimasel ajal saanud mitu kaebust küülikute paljundamise kohta, kus paaritatakse haigeid küülikuid müümise eesmärgil. Aasta alguses puutusime kokku ka juhtumiga, kus tuli päästa merisead mao toidulauale jõudmisest,” lisas Midro.

Eesti Loomakaitse Selts korraldab töötoa, et taolisi juhtumeid tulevikus vähendada. “Näriliste ja teiste pisiloomade perre võtmist kiputakse tihti otsustama emotsiooni ajendil ega kujutata ette, et ka need loomad vajavad palju hoolt ja tähelepanu. Tekkivate kohustuste valesti hindamisele järgneb tihtilugu loomadest loobumine või lausa hülgamine.“ sõnab ELS-i liige ja töötoa eestvedaja Marika Nekljudova. Lisaks sellele tehakse töötubades juttu palju koerte ja kasside pidamisest, kuid tahaplaanile on jäänud teised loomad, keda samuti lemmikloomadena pidada armastatakse. Meie töötuba püüab anda ülevaate pisiloomade pidamisest ja õpetusi nende paremaks kohtlemiseks.

Näriliste ja jäneste töötuba toimub 28. aprillil algusega kell 12.00 Rannamõisa PetCitys. Lisaks loengutele toimub konkurss, kus saavad osaleda kõik oma pisiloomadest lemmikutega. Parimatele ja huvitavamatele auhinnad. Üritus on kõigile tasuta.

Ürituse kava: https://loomakaitse.ee/eesti-loomakaitse-selts-tutvustab-nariliste-tootuba-2018-paevakava/

Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/411848435943785/

Related Posts
Leave a Reply