Itaalia jahimees hoiatas Eesti Loomakaitse Seltsi välismaiste küttide eest!

20. augustil algab Eestis ametlikult pardijahi hooaeg. Sellega seoses palume heade inimeste abi Eestimaa lindude kaitsmisel – nimelt võib meie metsi ähvardada 100 välismaist kütti, kes kasutavad jahipidamisel illegaalseid vahendeid!...

20. augustil algab Eestis ametlikult pardijahi hooaeg. Sellega seoses palume heade inimeste abi Eestimaa lindude kaitsmisel – nimelt võib meie metsi ähvardada 100 välismaist kütti, kes kasutavad jahipidamisel illegaalseid vahendeid!

Eesti Loomakaitse Selts sai teate Itaalia jahimehelt, kes hoiatab peatselt Eestisse saabuva 100 Itaalia küti eest!
“Olen näinud fotosid tuhandetest surnud partidest ja hanedest, ühel hommikul kõigest kahe jahimehe poolt tapetud 200 linnust. Mitmed neist partidest on Eestis kaitse all ja Itaaliasse viies on nad maksustatud,” alustas õõvastava olukorra kirjeldamist Eesti Loomakaitse Seltsi poole pöördunud Itaalia jahimees.
Ta lisas, et sellised kütid kasutavad hanede ja partide püüdmiseks elektrooniliste seadmetega tehtud akustilisi helisid, mis on Eestis jahipidamises keelatud.

Kirja autor annab teada, et küttide ninamees käis hiljuti Eestis ja otsis jahipidamiseks sellised kohad, kus saab segamatult loomi tappa ja kuhu kontrollid ei ulatu. “Tean kindlalt, et sel aastal on juba müüdud osalused küttida Kihnu saarel, sest seal kontrollitakse harva jahipidamist ning kontrollide saabumiseks kulub vähemalt kaks tundi. Teised plaanitavad kohad on Aseri ja Saaremaa,” kirjutab mees hoiatuses.

Eesti Loomakaitse Selts võttis koheselt ühendust Eesti Jahimeeste Seltsiga ja tegi pöördumise Keskkonnainspektsioonile. Saime kinnituse, et nii pöörduja kui ka kirjas mainitud küttide juht on tõepoolest Eesti jahimeestele juba teada.

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on jahimeestele teema tuttav. Ka kinnitab ta, et Eesti linnud on tõepoolest lõunapoolsetele küttidele juba ammu atraktiivsed.

“Koos kõige positiivsega, mis Euroopa Liiduga ühinemine Eestile andis, tulid kaasa ka probleemid, mis inimeste vaba liikumisega ja võrdse kohtlemisega kaasnevad. Põhjamaine ugrilik loodusest lähtuv jahikultuur erineb Lõuna- Euroopa jahikultuurist. Kui välismaalaste jahidokumendid on korras, ei saa nendele Eestis kehtiva välismaalase jahitunnistuse väljastamisest keelduda. Küll aga on meie kohapealsete jahikorraldajate ülesanne liikmesriigi kodanikele tutvustada nii kehtivat seadusandlust kui ka Eesti Jahinduse Head Tava. Kui seda ei täideta või ignoreeritakse, tuleb karistada vastavalt seadustele. Eesti Jahmeeste Selts taunib igasugust seadusevastast käitumist ja tegutsemist, mis ei käi kokku meie hea tavaga või ohustab meie loodust,” ütles Tõnis Korts.

Ka Keskkonnainspektsioon kinnitas vastuses Eesti Loomakaitse Seltsile, et “Itaaliast pärit veelinnujahimeeste kontroll on Keskkonnainspektsioonil olnud tähelepanu all viimased kümmekond aastat, kuna igal aastal on mõned neist Eestis jahti pidades rikkunud jahipidamisele kehtestatud nõudeid. Valdavaks rikkumiseks on olnud Eestis ja kõikides Euroopa Liitu kuuluvates riikides keelatud elektroonilise peibutusvahendi kasutamine. Näiteks 2016. aastal karistas inspektsioon elektroonilise peibutusvahendi kasutamise eest. Pärnumaal Kihnu saarel 4, Ida-Virumaal Aseri vallas 2 ja Hiiumaal Käina vallas 2 Itaalia jahimeest.”
Keskkonnainspektsioon kinnitab, et nad “jätkavad nimetatud Eesti jahialadel kontrollide tegemist”.

Olukord ei puuduta ainult nimetatud organisatsioone. See puudutab kõiki Eesti inimesi, sest meie loomad ja loodus on meie enda kaitsta!

Kutsume üles inimesi olema tähelepanelikud ja teavitama võimalikust ebaseaduslikust jahipidamisest kohe Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite numbrile 526 7117 või Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313.

 

Lisainfo:
Liisa-Indra Pajuste
Eesti Loomakaitse Selts
Kommunikatsioonijuht
liisaindra@loomakaitse.ee
55 27 367

 

Avaldame Eesti Loomakaitse Seltsile saabunud kirja:

I am an ex hunter and italian citizen.

Also as a hunter, I’ve always tried to respect the law and to to follow some hunting ethics, which distinguishes a true hunter from a shooter.

Recently I met Italian hunters who last year in August and September were hunting in Estonia, with an agency called OKAPPA EVOLUTION, whose owners
name is Luigi Ferrari.
https://www.facebook.com/okkappa.evolution?hc_ref=ARQ0uxG2oEzWw3nmZiP_dL0_k9jsUhj9mJBFCQKqhftvLan7WIQI5pQfZ-BI8AAFa8Y&fref=nf

https://www.facebook.com/luigi.ferrari.39948

These hunters I met had many problems with the Estonian authorities, because Mr. Ferrari did not warn them, as was his moral duty, about rules and hunting laws in Estonia. I have seen photos of thousands of dead ducks and geese, even more than 200 in one morning all killed by two hunters.

Many of these ducks are also protected in Estonia and are destinated to be introduced in Italy for the taxidermy market. They were also using the acustic calls and hunting the geese on the see which, as I know, is forbidden.

I know for sure that this hunting agency, during the three hunting fairs that took place in Italy in recent months, have collected nearly 100 hunters who will come in Estonia in August and February.

Mr. Ferrari has recently been in Estonia in order to find new hunting areas, where he would be able to hunt “more quietly” and to avoid controls.

What I know for sure is that this year he made contracts to hunt on Kihnu Island because the controls are rare there and the police usually take 2 hours in the boat to arrive in the island.
Other two places are Aseri e Saarema.

The purpose of my mail is to inform Estonian authorities so that they can control what these agency is doing and make them respect the laws. I belive the law is to respect even for those who arrogantly and ruthlessly believe they can go to other countries and destroy everything without respect for nature and game. Killing thousands of birds, even protected, in the ways not allowed by law is a criminal act that must be stopped. Among other things, almost all the shooted game is thrown away.

I’m sending you these mail because I’m tired and offended of reading always that the Italian hunters are all criminals.

It is true, some of them are, but only if they are permitted by the authorities and those whose duty is to protect the law.

Best regards
An Italian hunter.