Jätkub heategevuslik ühisprojekt “Vähem soovimatuid järglasi”

20.02.2014 Aasta tagasi alustasid Teie Loomakliinikud, Eesti Loomakaitse Selts, Varjupaikade MTÜ ning AS Dimela projektiga „Vähem soovimatuid järglasi“.  Männimäe Loomakliinikus  on projekti raames soovinud kätt proovida kolm üliõpilast: Helen Valk, Merilin Niin ja Maris Rüü. Projekti...

20.02.2014

Aasta tagasi alustasid Teie LoomakliinikudEesti Loomakaitse SeltsVarjupaikade MTÜ ning AS Dimela projektiga „Vähem soovimatuid järglasi“. 

Männimäe Loomakliinikus  on projekti raames soovinud kätt proovida kolm üliõpilast: Helen Valk, Merilin Niin ja Maris Rüü. Projekti algusest alates on steriliseeritud 7 emast koera ja 16 emast kassi, kastreeritud 2 isast koera ja 8 isast kassi. Männimäe Loomakliinikus on kastreeritud/steriliseeritud Viljandi varjupaiga asukaid. Tänu tudengitele ja nende juhendajatele on paljud loomad jõudnud varjupaigast päris oma uude koju. Üliõpilased on samas saanud väärtusliku kogemuse opereerides kogenud juhendajate käe all.

Tiina Toometi Loomakliinikus on steriliseeritud 10 emast kassi ja kastreeritud 17 isast kassi, kes on jõudnud kliinikusse ELSi vahendusel. Korduvalt on üles kerkinud ka vajadus emaseid koeri steriliseerida, kuid probleeme on tekitanud sobiva toibumiskoha leidmine. Sageli pärinevad operatsiooni vajavad loomad sellistest oludest, kuhu neid peale lõikust kohe tagasi viia ei saa. Seetõttu oleme veendunud, et vajadus laparoskoopilise (kõhuõõnt avamata) opereerimisvõimaluse järele on suur, et operatsioonist toibumine kiiremini toimuks. 

Ühisprojekti koordineerib dr. Kersti Kallisma. Tudengitest on saanud kätt harjutada Marii Pikkoja ja Triinu Kass. „Dimela“ lahkel kaasabil projekt jätkub.

Kontakt: kersti@toometiklinik.ee (Tallinn), helen@viljandiloomakliinik.ee (Viljandi) 

Leave a Reply