Veebruarikuu uudiskiri

Veebruarikuu uudiskirjas: avatud uste päev karusloomafarmis, europarlamendi töötajate protest, ühisprojekt Teie Loomakliinikutega jätkub, sõbrakuu kampaania tulemused jpm! Kas näed uudiskirja korralikult? Loe uudiskirja oma brauseris. Toeta annetusega Jälgi meid Twitteris...

Veebruarikuu uudiskirjas: avatud uste päev karusloomafarmis, europarlamendi töötajate protest, ühisprojekt Teie Loomakliinikutega jätkub, sõbrakuu kampaania tulemused jpm! Kas näed uudiskirja korralikult?
Loe uudiskirja oma brauseris.

Toeta annetusega
Follow on Twitter Jälgi meid Twitteris
Friend on Facebook Saame sõbraks Facebookis
Forward to Friend Hakka vabatahtlikuks

Eksperdid alustasid koostööd loomadega seotud seadusandluse parandamiseks
Veebruari alguses kogunesid erinevate organisatsioonide esindajad ja eksperdid, et arutada loomade pidamise ning nende heaolu reguleerivate seaduste ja määruste hetkeseisu Eestis. Loodud ekspertgrupi eesmärk on kaardistada hetkeolukord seadusandluses ja esitada omapoolseid ettepanekuid olukorra parandamiseks.
Ekspertkomisjoni kuuluvad Advokaadibüroo Glikman, Alvin & Partnerid advokaat Ilo-Hanna Hõrrak, Eesti Loomakaitse Selts, Eestimaa Loomakaitse Liit, Varjupaikade MTÜ, Hanna Ild MTÜst Kasside Turvakodu, loomaarst ja ettevõtja Tiina Toomet, Cambridge’i Ülikooli ja Tallinna Ülikooli teadlane Kairi Tammoja ning Tallinna Ülikooli loomateraapia aine lektor Hele Aluste. Loe edasi.

Sõbrakuu kampaaniaga koguti hättasattunud loomadele 3457 eurot

ELSi sõbrakuu kampaanias “Kingitus kõige nõrgemale” osales 278 inimest, kes annetasid hättasattunud loomade ravikulude katteks ühtekokku 3457 eurot. Kõikide annetajate nimed on välja toodud kampaania kodulehel. Grupikingis osalejate vahel loositi mitmeid ihaldusväärseid auhindu, mille panid välja loomasõbralikud ettevõtted. Loe, kes olid õnnelikud võitjad.

Täname kõiki osalejaid ja toetajaid!

Eesti Loomakaitse Selts kattis 2013. aastal üle 1100 looma veterinaarseid arveid ja sellega seotud kulusid ligi 30 000 euro eest. Keskmiselt toetas ELS loomade veterinaarseid protseduure ja sellega seonduvaid kulusid 2400 euroga kuus. Jaanuaris hüvitasime 68 looma veterinaarseid kulutusi 2623 euro ulatuses. Kolme viimase aasta jooksul on ELS abistanud rahaliselt enam kui 4300 looma.

Jätkub heategevuslik ühisprojekt “Vähem soovimatuid järglasi”

Aasta tagasi alanud Varjupaikade MTÜ, Eesti Loomakaitse Seltsi, MTÜ Teie Loomakliinikud ja AS Dimela ühisprojekt „Vähem soovimatuid järglasi“ jätkub ka sel aastal. Projekti eesmärgiks on soovimatute koera- ja kassipoegade sündimise ärahoidmine ning tulevastele arstidele täiendava opereerimiskogemuse pakkumine. Männimäe Loomakliinikus on seni steriliseeritud 7 emast koera ja 16 emast kassi, kastreeritud 2 isast koera ja 8 isast kassi. Tiina Toometi Loomakliinikus on steriliseeritud 10 emast kassi ja kastreeritud 17 isast kassi. Loe edasi.
 
 

ELS võttis enda hoole alla 58 Pet Centeri pisilooma

29. jaanuaril tegi ELS avalduse Veterinaar- ja Toiduametile, milles palusime kontrollida Pet Centeris olevate loomade pidamistingimusi ja võimalikku hooletusse jätmist. Tallinna Kristiine Pet Centerit kontrollis Harjumaa Veterinaarkeskus 30. jaanuaril. Ettevõttele määrati kaks ettekirjutust ja selle täitmise kindlustamiseks sunniraha hoiatus. Sellest, mis saab siis, kui loomi müüv pood uksed sulgeb, loe siit, siit ja vaata ka ELSi poolt päästetud loomade albumit.

 

Avatud uste päev Karjaküla karusloomafarmis 

7. veebruaril korraldas Baltimaade suurim karusloomafarm AS Balti Karusnahk Karjakülas avatud uste päeva. Eesti Loomakaitse Seltsi esindajatest külastasid farmi tegevjuht Tania Selart ja meediajuht Annika Lepp. Loe edasi ja vaata fotoalbumit.
 

Seminar “Karusloomafarmide tulevik Eestis ja Euroopas” 27.01.2014

27. jaanuaril korraldasid Eesti Loomakaitse Selts, liikumine Loomade Nimel ja loomakaitsekeskus Kuulikodu Rahvusraamatukogus karusloomafarmide tulevikku käsitleva seminari. Seminaril tõdeti, et karusloomafarmide temaatika vajab Eestis laiemat ja põhjalikumat debatti ning tihedamat koostööd ministeeriumite ja huvigruppide vahel. Samuti peeti oluliseks, et Keskkonnaministeeriumis ettevalmistatud minkide pidamise keelustamise määrus sisaldaks lisaks keskkonnakaitse argumendile ka eetilist. Loe lisa ja vaata seminari albumit.
 

Europarlamendi töötajad boikoteerisid karusloomafarmerite lobiüritust

Jaanuari lõpus korraldas Euroopa karusnaha teabekeskus Euroopa Parlamendis promoürituse. Üritusele saabusid Euroopa Parlamendi töötajad aga mustades t-särkides ja korraldasid näituseplatsil leinaseisaku. Loe lisa ENDCAPi kodulehelt ja EU Reporterist

Ülevaade: ELSi toimetused jaanuaris

Jaanuaris saabus ELSi infoliinile 252 teadet. Kõige enam teateid laekus väärkoheldud loomade kohta. Kuna Seltsil puudub juriidiline menetlusõigus, siis raskemate juhtumite lahendamiseks tegi ELS ametkondadele (Veterinaar- ja Toiduamet, politsei, kohalikud omavalitsused) ühtekokku 11 pöördumist. ELS hüvitas jaanuaris 68 hüljatud ja väärkoheldud loomade raviarveid ning muid veterinaarseid protseduure 2623 euro ulatuses. Loe edasi.
 
 

ELSi meediaülevaade

Jaanuaris kajastas meedia ELSi toimetusi ja sõnavõtte 61 korral. Teemadest pälvisid enim tähelepanu mingifarmide võimalik keelustamine ja karusloomafarmide olukord, Hoiupaiga temaatika (loe Tania Selarti arvamusartiklit Õhtulehes), ELSi poolt koostatud 2013. aastal enim kajastatud loomakaitseteemaliste lugude ülevaade ja ELSi 2013. aasta statistika. Uudised toob meieni kauaaegne toetaja Meedius Eesti OÜ. Aitäh!

 

ELSi üldkoosolek 7. märtsil: kandideeri juhatusse!

7. märtsil kell 17.30 toimub Seltsi üldkoosolek, mille raames toimuvad juhatuse liikmete valimised. Koosoleku toimumiskoht on ELSi kontor aadressil Mardi 11, Tallinn. Juhatuse liikmeks kandideerimise tähtaeg on 02.03.2014. Tutvu kandideerimise tingimustega siin.

Rõivakett Zara liitus karusnahavabade kaupluste ridadega

Zara omanik Inditex liitus rahvusvahelise Fur Free Retailer programmiga, millega liitunud rõivaketid ja kauplused ei müü ehtsast karusnahast tooteid. Fur Free Retailer programmiga liitunutest on Eestis esindatud 18 rõivakauplust või – ketti, rahvusvahelises nimekirjas on neid umbes 300. Lisaks Zarale on karusnahavabad ka näiteks Eestis esindatud H&M, Esprit, Lindex, Etnies ja O’Neill. Uuri lisa.
 

Karusnahavaba Hiina

Jaanuaris toimus Pekingis ACTAsia for Animals poolt korraldatava “No Fur China” kampaania raames Hiina esimene julmusevaba moeetendus. Osa võtsid nii kohalikud tippmodellid kui ka Hiina superstaarisaate osalejad. Auhinnad nimega “Asia Fur Free Awards” jagati organisatsioonidele, ettevõtetele ja inimestele, kes on toetanud ja propageerinud karusnahavaba elustiili. Vaata videoklippi meeleolukalt moeshow’lt.
 
 

Kreeka keelustas kõikide loomade kasutamise tsirkuses, k.a. delfinaariumid 

Mõni aeg tagasi pöördusid loomakaitseorganisatsioonid üle maailma, k.a. Eesti Loomakaitse Selts Kreeka poole mitte tühistada seadust, mille kohaselt ei tohi tsirkustes (k.a. delfinaariumites) kasutada loomi. Nimelt kaalus Kreeka loa andmist tegutsemiseks riigi vanimale ja ainsale ametlikult tegutsevale loomaaiale oma delfinaariumi tööshoidmiseks. See ettepanek ei läinud läbi. Kreeka parlament hääletas väga suure häälteenamusega keelustamise poolt. Suur tänu kõigile, kes Kreekasse kirju saatsid ja aktsioonist osa võtsid. 

Eesti Loomakaitse Selts
http://www.loomakaitse.ee
info@loomakaitse.ee
+372 526 7117
Astu ELSi liikmeks ja täida liikmeks astumise taotlus.
Tutvu eelnevalt ELSi põhikirjaga.
Uuenda oma andmeid või lahku listist.

Leave a Reply