MEIE INIMESED: Jana Adamsons

Eesti Loomakaitse Seltsis tegutsevad väga toredad ja ambitsioonikad inimesed. Õpime neid tundma! Tutvustame teile Janat, kes on olnud loomakaitsja 7 aastat ja kes valiti ELSi juhatusse eelmise aasta juulis. Kui...

Eesti Loomakaitse Seltsis tegutsevad väga toredad ja ambitsioonikad inimesed. Õpime neid tundma!

Tutvustame teile Janat, kes on olnud loomakaitsja 7 aastat ja kes valiti ELSi juhatusse eelmise aasta juulis.

Kui kaua oled olnud ELS-is või sellega seotud?

Hakkasin ELSi vabatahtlikuks 2011. aastal, sest mul oli vaba aega ja tahtsin olla abiks loomadele. Seejärel astusin ka liikmeks.

 

Mis sulle meeldib ELS-i juures?

Mulle meeldib, et ELSil on pikk ajalugu ja selle organisatsiooniga on seotud mitmed väga suure südamega, ägedad ja inspireerivad inimesed. Samuti meeldivad mulle ELSi väärtused ja rahumeelne suhtumine – keelamise ja näpuga näitamisega maailma paremaks ei muuda.

 

Millised on su hobid? Mingi põnev fakt enda kohta?

Põnevad faktid minu kohta:

  • minu esimene lemmikloom oli valge isane hamster, kes tõi paar nädalat peale minu juurde kolimist ilmale 6 poega
  • olen olnud kenneltüdruk ja õppinud ameerika kokkerspanjelite karvahooldust ning lõikust ühes Soome parimas kennelis
  • mulle meeldivad raamatud ja mul on neid rohkem kui ma läbilugeda jaksan. Neid tuleb imelikul kombel koguaeg kuskilt juurde…
  • see võib-olla ei ole nii väga põnev fakt, aga mulle meeldib tantsida ja ma plaanin tantsu lüüa nii kaua kuni jalad mind kannavad
  • Kui ma peaksin valima ühe toote/toiduaine, mida peaksin elu lõpuni sööma, siis see oleks sai

 

Kas sul on endal lemmikloomi? Kui jah, siis kirjuta oma lemmikuga seoses mõni seik või lugu.

Mul on kaks koera – Cameron ja Mosse ning üks kala.

Kuidagi on juhtunud nii, et Cameron ja Mosse on arvatavasti maailma kõige vastandlikumad koerad.

Cameron on 10-aastane härrasmees. Aeglane ja hingelt tõeline diivanikoer. Ta armastab kõike elavat – inimesi (eriti pensionäre), koeri, kasse, linde, närilisi. Olen teda kurjalt urisemas kuulnud vaid paar korda ja seda kas oma sõbra või enese kaitseks. Reeglina ta ikkagi kurvastab ja niutsub kui mõni koer tema peale pahandab. Cameron on väga jutukas ja ei karda ühelgi teemal oma arvamust väljaöelda.

Mosse on 3-aastane ja oma lühikeste käppade kohta on ta ikka väga kiire ning aktiivne koer. Ta on naljamees. Talle meeldib joosta, püherdada, mängida, laulda, kallistada ja pahandusi leiutada. Mosse kardab võõraid inimesi ja kahtlustab neid maailma kõige õudseimates tegudes. Tema usaldust võita on väga raske, aga kui see õnnestub, siis on ta kõige truum ja tähelepanelikum sõber üldse.

Kala on meil selline suurte silmadega ja kuidagi väga vaikne 🙂

 

Kirjelda mõnda põnevat seika ELS-is

Kõige põnevam aeg ELSis algas minu jaoks juhatusse astumisega. See aeg on olnud põnev ja igav, lihtne ja raske, lõbus ja kurb. Emotsioonide ja õppetundide spekter on olnud väga lai. Tean nüüd täpselt mida tähendab Hunt Kriimsilma 9 ametit!

 

Kas sul on mingi üldine eesmärk, mida tahaksid saavutada seoses loomakaitsega? Või miks oled üldse loomakaitsja, vabatahtlik? Misk see on oluline?

Armastan loomi ja usun, et headus loob headust. Kaitsen, hoian, toetan ja aitan, sest tean, et see teeb elu natuke paremaks ja rõõmsamaks.

Minu soov on, et kõik inimesed leiaksid aega heategudeks – nii suurteks kui ka pisikesteks. Hea on olla hea 🙂

Related Posts
Leave a Reply