SÕBRAKUUL PÖÖRA SILMAD LOOMADE HEAOLULE

Sõbrakuul on oluline meeles hoida oma lähedasi, kuid ära unusta ka loomi. Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub liituma heategijate kogukonnaga, et seista loomade õiguste eest. Loomad vajavad, et seisaksid nende...

Sõbrakuul on oluline meeles hoida oma lähedasi, kuid ära unusta ka loomi. Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub liituma heategijate kogukonnaga, et seista loomade õiguste eest.

Loomad vajavad, et seisaksid nende õiguste eest, aitaksid neil terveneda või raviksid oma hoolega hingehaavad. Alati ei ole need loomad kutsikad, kes viivad nunnumeetri põhja, vaid hoopis nälginud ja kurjust näinud süütud loomad. Abi võib vajada lind, kelle kodu hävitati pesitsusrahu ajal või hunt, kellele liigikaaslasi tapetakse populatsiooni kontrolli all hoidmiseks. 2021. aastal vajati meie nõu või abi 1964 korral. See kõik oleks olnud võimatu ilma suurepärase tiimita, kes annab enda panuse teadmiste, oskuste, raha või ajaga. Ole ka Sina loomade sõber!

LIITU HEATEGIJATE TIIMIGA

Eesti Loomakaitse Seltsis vajab vabatahtlike abi selleks, et tagada loomade kaitse ning abistamine, levitada loomakaitse põhimõtteid ja edendada loomapidamiskultuuri. Vabatahtlikuna on võimalus panustada just Sulle sobival viisil ja määral, kasutades selleks oma ainulaadseid oskusi ja võimalusi. Pildista, tõlgi, disaini, kokka või abista transpordiga.

Vabatahtlik Annika jõudis ELSini mitu aastat tagasi. Ta otsis koolitöö raames vabatahtlikku tööd ja kuna tal oli huvi loomade vastu, siis ELS oli tema jaoks õige valik. “Loomade heaolu on mulle alati hingelähedane olnud ja loomakaitsega tegelemine pakub head võimalust sellesse valdkonda panustada. Loomakaitse valdkond on ka selline, kus soovin kindlasti tulevikus edasi tegutseda, et parandada loomade elukvaliteeti,” jagas Annika. 

Annika on kõige rohkem oma vabatahtliku tööga panustanud kontrollkäikudega, kus meie vabatahtlikud kontrollivad loomapidamise nõuete täitmist. Kui soovid samuti panustada loomade heaollu kas läbi kontrollkäikude või hoopis mõne oma oskuse või teadmisega, siis loe rohkem siit:  https://loomakaitse.ee/tule-vabatahtlikuks/

TOETA NENDE AITAMIST JA KAITSMIST PÜSIANNETAJANA

Eesti Loomakaitse Seltsi missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise ja inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Püsiannetajana aitad sa:

  • tasuda abivajajate raviarveid
  • tagada hättasattunud loomade toiduabi ja muude loomadele eluks vajalikud vahendid
  • katta üle Eesti asuvates ELSi hoiukodudes asuvate loomade ülalpidamise kulud
  • hüvitada vigastatud, väärkoheldud ja hulkuvate loomade transpordi kulud
  • läbi viia heade loomapidamistavade tutvustamiseks korraldatud teavituskampaaniaid

Püsiannetus tähendab, et sinu panus ja abi on järjepidev. Märka, hooli ja aita! Püsiannetajaks saad hakata siin : https://loomakaitse.ee/toeta-annetusega/

PAKU NEILE AJUTIST PEATUMISPAIKA HOIUKODUNA

Marika on pakkunud hoiukodu üle sajale loomale. “Hoiukoduks olemine on ülihea võimalus aidata loomi, ennast harida loomade valdkonnas ning ka siis, kui loomi pikalt pidada ei saa. Ka siis, kui ise ei suuda otsustada, millist looma päriseks võtta. Samuti on see hea võimalus ennast proovile panna ja saada aru, mis kaasneb konkreetse loomaliigi pidamisega. See on alati nii suur rõõm jälgida, kuidas ehmunud või haige loom kosub ja järjest rohkem hakkab sind usaldama. Loomad oskavad olla tänulikud.”

Marika jaoks on kõige armsamad hetkel seotud muidugi loomapoegadega: “Nii tore on toita pisikesi kassipoegi või kutsikaid lutipudelist. Need pisikesed käpad, mis ümber su käe haaravad, pisikesed ninad, mis piimaga koos! Vastsündinud merisea pojad, kes jooksevad puuris ringi ja õnnest popcornivad. Noored küülikupojad, kes üksteist taga ajavad. Pisikesed roosad karvutud hiirepojad, kes magavad hunnikus, kaitsetud ja õrnad. Imetavad emmed. See kõik on nii armas ja liigutav.” Naeratuse toob talle näole ka kosunud loomakesed: “Kui näed, et loom, kes saabudes ei suutnud isegi püsti tõusta või nägi nii kole välja, järjest muutub tugevamaks, rõõmsamaks ja ilusamaks – see täidab südant rõõmuga.”

Kui sinagi soovid pakkuda hoiukodu, siis selleks täida ankeet siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfyA5KyY7v4IcjIfdI_CP9p7ffqPqvaqh3ygjvjLrg34iH1Hw/viewform?hl=et&fbclid=IwAR08AlINB5DIrvhMg9hagiiFqbF6XUaWx2ndJHL8GHYAcYU6Y4pDwvbFT0Q

Related Posts
Leave a Reply