MEIE INIMESED: Kaisa Kaljurand

Eesti Loomakaitse Seltsis tegutsevad väga toredad ja ambitsioonikad inimesed. Õpime neid tundma! Kaisa on ELSi liige juba 12. aastat. Nüüd juba rohkem kui aasta tagasi tegi ta ELSi osaks oma...

Eesti Loomakaitse Seltsis tegutsevad väga toredad ja ambitsioonikad inimesed. Õpime neid tundma!

Kaisa on ELSi liige juba 12. aastat. Nüüd juba rohkem kui aasta tagasi tegi ta ELSi osaks oma igapäevaelust, astus Seltsi juhatuse liikmeks. Kuid peale loomakaitse on veel palju huvitavat millega Kaisa tegeleb.

Kes vaatab telekat, kes protesteerib.

Kui kaua oled olnud ELS-is või sellega seotud?

ELSi liige olen olnud aastast 2006 ning selle aja jooksul käisin paar-kolm korda vabatahtlikuna abiks. Mul on siiani kahju, et ma enda peale rohkem ülesandeid ei võtnud… kuid parem hilja kui mitte kunagi! “Aktiivseks” hakkasin alles ELSi juhatusse astumisega ehk natukene üle aasta tagasi.

Mis sulle meeldib ELS-i juures?

ELSi juures meeldivad mulle peamiselt need toredad inimesed, kes töötavad ühise eesmärgi nimel kogu hingest. Südantsoojendav on näha kui inimesed teevad head, samas midagi tagasi tahtmata. Headus on olemas! Samuti ei saa mainimata jätta ELSi pikka ja väärikat ajalugu olles hetkel Eesti vanim loomakaitse organisatsioon (ELS loodi aastal 2000).

Millised on su hobid? Mingi põnev fakt enda kohta?

Õpime Rockyga eksamiteks.

  • SULGPALL! Olen olnud mitmekordne Eesti ja Balti noorte meister sulgpallis nii üksik-, naispaari- ja segapaarimängus (ei tea täpset arvu). Minu vanemad on olnud omal ajal mitmekordsed Eesti meistrid, vennanaine oli aktiivne sulgpallur ning hetkel on vend juba aastaid valitsev Eesti meister meespaaris. NB! Minuga tutvudes läks ka minu elukaaslane sulgpallitrenni, sest sai aru, et meie peres sulgpallita ei saa.

USA oravaid toitmas

  • Olen psühholoogia taustaga ning eriti huvitab mind kriminaalpsühholoogia. Viis aastat tagasi tegin USAs magistrikraadi täiendõppe kriminaalpsühholoogias ehk täpsemalt profileerimises. See oli üks huvitavamaid aastaid minu akadeemilises elus 🎓 Paljudele võib selline teema tunduda imelik, kuid mulle on erakordselt huvitav teada MIKS inimene käitub nii nagu ta käitub.
  • Mulle väga meeldib lugeda biograafiad huvitavatest inimestest. Hetkel loen Michael Jacksoni elulugu.
  • Minu elukaaslase ja minu üheks suurimaks hobiks on filmid 🎬 Vabal päeval võime kodus mitte midagi teha ning lihtsalt filme vaadata. Oleme alustanud “must watch” nimekirja, kus siis järjest nimetusi maha tõmbame. Lemmikuteks on krimkad ja psühholoogilised trillerid.
  • Olen paadunud Queeni fänn ning teisteks suurteks lemmikuteks on Guns n’ Roses, Aerosmith, Metallica, Bryan Adams ja ACDC.
  • Olen täielik Coca-Cola Zero sõltlane ning töötan selle probleemi kallal 🙂
  • Jumaldan Itaalia kööki! (ehk maakeeli makarone, makarone, makarone)
  • Olen võitnud Las Vegases Texas Hold’em pokkeriturniiri.
  • Olen maailma kõige koordineerimatum ja kohmakam tantsija.
  • Esimene lemmikloom oli kass James Bond (tal oli nagu smoking seljas).

 

Kas sul on endal lemmikloomi? Kui jah, siis kirjuta oma lemmikuga seoses mõni seik või lugu.

Rambo, Lennuki ja Rockyga võileiba söömas.

Mul on kodus kolmeaastane rotveileri ja taksi segavereline poiss Rambo. Samuti olen väga lähedane oma vanemate koerte hiidtaksi Rocky ja šoti terjeri plika Lennukiga ning seetõttu loen ka neid enda lemmikuteks. Huvitav seik… hmmm… ma arvan, et selleks oleks Rambo ja tema armastus discgolfi vastu. Ta läheb täiesti pöördesse kui disci näeb ning igal aastal toob jõuluvana talle uue (millegipärast on suve lõpuks eelmine juba ribadeks näritud). Kord siis käisime sõpradega rajal loopimas ning Ramps oli kaasas. Mäng oli lootusetu kuna ta toob alati disci tagasi, kuid kuidas sa jätad oma parima sõbra koju kui ise loodusesse lähed. Raja omanikud nägid seda ning kohe küsisid, et kas nad võivad Rambo teenuseid välja rentida kui inimesed avaviset harjutavad ning ei viitsi oma disce ära tuua 🐕 Kahjuks pidime keelduma.

Rambo ja discgolf.

Kirjelda mõnda põnevat seika ELS-is

ELSis igav ei hakka ning iga päev toimub midagi. Kõige värskemini on mul meeles meie iga-aastane Käpakäik, kus jalutasime oma lemmikutega Russalkast Pirita velodroomini. Olime muidugi Ramboga kohal ning saime nii palju uusi sõpru! ELS on seda korraldanud aastaid ning kindlasti korraldame ka edasipidi. Väga lahe üritus 🐾

Kas sul on mingi üldine eesmärk, mida tahaksid saavutada seoses loomakaitsega? Või miks oled üldse loomakaitsja, vabatahtlik? Miks see on oluline?

Naiivne on arvata, et kunagi pole enam loomakaitset vaja ning tulevikus kõik loomad on õnnelikud. Kahjuks on inimesed erinevad ning paraku nõrgemale tehakse ikka ja jälle liiga. Kuid selle aastaga olen kindlasti näinud rohkem headust kui halba! Minu peamiseks eesmärgiks on võtta päev korraga ning hoida üldist sihti silme ees- anda omalt poolt kõik, et aidata nõrgemaid. Ma ei tahaks ennast lahterdada loomakaitsjaks või loomakaitse vabatahtlikuks, kuna mind on ülesse kasvatatud teadmisega, et loomi tuleb armastada ning sõpra hädas aidata. Kuidas teisiti? Mulle on iseenesestmõistetav aidata loomi ning soovin, et kõik annaksid oma panuse. See on hämmastav kuidas juba ühe inimese abikäsi võib midagi muuta. JAH, sa ei pruugi päästa tervet maailma, kuid sa päästsid näiteks selle kiisupoja elu. Ja see ON seda kõike väärt! 💕

Related Posts
Leave a Reply