Pressiteade: Maardus on avastatud mitu väärkoheldud kutsikate juhtumit

Viimase kuu aja jooksul on Eesti Loomakaitse Selts (ELS) pöördunud Maardu linnas toimunud loomade väärkohtlemise teemadel politseisse kahel korral ning alustatud on väärteomenetlustega. Ühel juhul jäeti kuus vastsündinud kutsikat prügikonteineri...

Viimase kuu aja jooksul on Eesti Loomakaitse Selts (ELS) pöördunud Maardu linnas toimunud loomade väärkohtlemise teemadel politseisse kahel korral ning alustatud on väärteomenetlustega. Ühel juhul jäeti kuus vastsündinud kutsikat prügikonteineri kõrvale karbi sisse külmetama ja eelmisel nädalavahetusel tabati turul koerapoegi müünud mees ühte kutsikatest jalaga peksmast.

17. mai varahommikul leiti Maardus prügikonteinerite kõrvalt karbist räpase kaltsu seest 6 vastsündinud koerakutsikat. Öö oli olnud külm ning ELS toimetas kutsikad kiiresti loomakliinikusse. Kaks kutsikatest surid nõrga tervisliku seisundi tõttu ning alles jäänud 4 isase kutsika eest kannab selts oma vabatahtlike abiga hoolt, maksab ravikulusid ja otsib neile häid kodusid.

15. juunil päästis Maardu linna elanik turul jalahoope saanud 1-kuuse kutsika koerapoegi müünud mehe käest. Järgmisel päeval õnnestus tal politsei sekkumisele viidates päästa ka ülejäänud kaks kutsikat. ELS toimetas pekstud kutsika Loomade Kiirabikliinikusse, kus ta veetis öö tilgutite all. Tema keha paremal poolel oli küll ulatuslik verevalum, ent luumurrust kutsikas pääses. Tänaseks kosub ta hoiukodus, saab ravi, hakkab peagi ELS-i abil kodu otsima ning on hoolimata raskest minevikust täis mängulusti. Tema mõlemad pesakonnakaaslased on endale kodu leidnud.

„Viimasel ajal on meile tulnud väga palju teateid Maardu ümbruses ja Jõelähtme vallas paiknevate aiamaade kodutute koerte ja sinna loomade hülgamise probleemide kohta,“ ütles ELS-i loomade otsese abistamise koordinaator Kaia-Leena Pino ning lisas: „Meie peamine palve inimestele on soovimatute järeltulijate vältimiseks oma koerad-kassid steriliseerida või kastreerida. Samuti palume abivajavaid loomi märgata ja neist teada anda kas pöördudes politseisse või helistades meie infonumbril 5267117.“

Loomakaitseseaduses on määratletud nii looma peksmine kui ka looma hülgamine looma suhtes lubamatu teona ehk väärteona, mis on karistatav. ELS on tänulik igasuguse abistava info eest mõlema Maardu juhtumi kohta.

Nii Maardu kui ka paljude teiste loomade abistamist, sh ravikulude katmist saab toetada igaüks annetades  Eesti Loomakaitse Seltsi kontodele SEB EE791010002019856000 ja Swedbank EE332200221041248998 või helistades annetusnumbritele 900 7225 (2€) ja 900 7200 (5€).

Leave a Reply