Eesti Loomakaitse Selts: suve lõpp toob palju hüljatud lemmikloomi

Hea loomasõber, ka sina saad aidata hüljatud loomade arvukust vähendada, printides valiku allpool olevatest „Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?“ kampaania plakatitest. Ole hea jaga neid oma kodukohas ja...

Hea loomasõber, ka sina saad aidata hüljatud loomade arvukust vähendada, printides valiku allpool olevatest „Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?“ kampaania plakatitest. Ole hea jaga neid oma kodukohas ja postita kuulutustetahvlitele.

A3 formaadis (29,7 x 42 cm) eestikeelne plakat
A4 formaadis (21 x 29,7 cm) eestikeelne plakat
A5 formaadis (2 x A5 plakatit A4 suurusel lehel) eestikeelne plakat

A3 formaadis (29,7 x 42 cm) venekeelne plakat
A4 formaadis (21 x 29,7 cm) venekeelne plakat
A5 formaadis (2 x A5 plakatit A4 suurusel lehel) venekeelne plakat

Kuula eestikeelset audioklippi:

Kuula venekeelset audioklippi:

Eesti Loomakaitse Selts
PRESSITEADE
19.08.2015

Eesti Loomakaitse Selts: suve lõpp toob palju hüljatud lemmikloomi

Lemmikloomade suvilapiirkondadesse mahajätmise jätkuva ja laialdase probleemi tõttu korraldab Eesti Loomakaitse Selts viiendat aastat kampaaniat „Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?“. Selle raames pannakse inimestele südamele oma lemmikloomi suvekodudest endaga kaasa võtma ja märkama hüljatud lemmikloomi. 

„Tegelikult tuleb mõelda juba enne lemmiklooma võtmist, kas tema eest ollakse valmis hoolitsema ka siis kui ta on kasvanud suureks ja aeg on kolida ruumikast suvekodust tagasi linnakorterisse. Kui loom on aga endale võetud, on tema saatuse hooleks jätmine väga vastutustundetu tegu: kahest hüljatud koduloomast kasvab vaid loetud aastatega paarisajapealine metsik loomakoloonia, mis vaevleb haiguste, külma ja nälja käes,“ selgitab Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll.

Eesti Loomakaitse Selts, lisaks mitmed teised loomakaitseorganisatsioonid ja aktiivsemad omavalitsused võitlevad igal aastal loomakolooniate likvideerimisega – ühed leebemal, teised julmemal moel. Kulub palju ressursse vastutustundetute loomaomanike poolt hüljatud loomade päästmiseks ja abistamiseks. Ehkki Eestis on loomade hülgamine seadusega keelatud ja kriminaalkorras karistatav, on hülgajaid keeruline tabada ja vastutusele võtta kuni Eestis ei kehti üleriigiline kohustus lemmikloomade kiipimiseks ja loomaomanike andmete registrisse kandmiseks.

Eesti Loomakaitse Selts kutsub kodanikke üles printima välja “Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?” kampaania plakateid, jagama neid oma kodukohas ning postitama kuulutustetahvlitele. Lisaks teatama hüljatud lemmikloomadest seltsi infotelefonil 526 7117 või e-postiaadressil info@loomakaitse.ee. Selts kutsub ka kõiki omavalitsusi üles osalema kampaanias, levitama teavet kohalike elanike hulgas ja tegelema hulkuvate loomadega kuna kolooniad kasvavad jõudsalt ning tagajärgedega tegelemine nõuab veel enam aega ja raha. Kampaaniat tutvustavat reklaamklippi kajastavad ka Eesti populaarseimad tele- ja raadiokanalid.