14 punkti kuidas ära tunda kutsikavabrikut?

Kutsikavabrikant ohverdab kasumi nimel looma heaolu. Tõukoerana müüdava koera puhul puuduvad korrektsed dokumendid. Koerad elavad nõuetele ja vajadustele mittevastavates tingimustes- oluline on eelkõige koerte paljundamine ja kiire realiseerimine. Kutsikavabrikant ei...

 1. Kutsikavabrikant ohverdab kasumi nimel looma heaolu.
 2. Tõukoerana müüdava koera puhul puuduvad korrektsed dokumendid.
 3. Koerad elavad nõuetele ja vajadustele mittevastavates tingimustes- oluline on eelkõige koerte paljundamine ja kiire realiseerimine.
 4. Kutsikavabrikant ei pea oluliseks koeraema heaolu ja tervist ning paaritab koera lubatust tihemini.
 5. Müüjal puudub üks kindel aadress, kus kutsikad asuvad või aadresse on hoopis mitmeid.
 6. Koeraema partneri valik on juhuslik.
 7. Sageli loovutatakse kutsikad lubatust varem.
 8. Ei sõlmita ostu-müügilepingut, mis tagaks nii ostja kui ka müüja õigused. Leping on oluline tõendamaks, kes looma müüs, mis on tema õige nimi ning kontaktandmed.
 9. Arveldatakse ainult sularahas.
 10. Ostjat ei lasta tuppa/majja/korterisse sisse ning müüja soovib koera üle anda näiteks parklas, bussipeatuses või mõnes muus avalikus kohas.
 11. Ostjale ei näidata kutsika vanemaid.
 12. Loomal puudub veterinaarpass ehk loom ei ole kiibitud, vaktsineeritud ning sageli ka vajaliku ussikuurita. Teatud juhtudel võib olla pass, milles olev info ei vasta tegelikkusele.
 13. Passi olemasolul pole selgelt kirjas, millises kliinikus on teostatud vajalikud veterinaarsed protseduurid.
 14. Et mitte anda koeravabrikantidele põhjust uute koerte paljundamiseks, tuleb oma lemmik muretseda usaldusväärselt müüjalt.

NB! Kutsika ostmisega võite küll päästa selle looma kuid aitate kaasa uute õnnetute kutsika tootmisele. Kui puudub nõudlus, siis kaob ka äri!

Kutsikavabriku kahtluse korral anna meile teada kirjutades info@loomakaitse.ee

Related Posts
Leave a Reply